VIII.Předvánoční laťka v Rudné 16.12.2019

Název

Popis

V adventním čase v pondělí 16.12.2019 se v ZŠ Rudná uskutečnil tradiční vánoční závod ve skoku do výšky, pořádaný atletickým oddílem Atletik Rudná. Letos se odehrál již osmý ročník tohoto závodu, kam pravidelně jezdí závodníci i z jiných oddílů než pouze rudenští. Letos se závod uskutečnil v prostorách nové sportovní haly v ZŠ Rudná.
Na závodech jsme přivítali celkem 60 závodníků z pěti různých oddílů.
V mladších kategoriích zápolení probíhalo na dvou doskočištích zároveň. Závodilo se podle pravidel atletiky, každý závodník měl tři pokusy na překonání dané výšky.
Nejmladší kategorie- minipřípravka- byla určena pro dívky a chlapce narozené v roce 2010 a mladší. Početně se jednalo o nejhojněji zastoupené kategorie, mezi dívkami startovalo 15 závodnic a mezi chlapci 14.
Mezi dívkami nejlépe skákala Agáta Hronová (Atletik Rudná), která překonala 1 metr a 16 centimetrů. Na druhém místě se umístila Nikol Šimíková (Atletik Rudná) s výkonem 1,08. Bronz si domů odvezla Lucie Maredová (Atletika Hostivař) za shodný výkon 1,08.
Mezi chlapci si nejlépe vedl Adam Rus (Sportovní klub LS Kladno) který překonal laťku ve výšce 1 metr a 20 centimetrů. Druhý v pořadí skončil Tomáš Konečný (Atletik Rudná) za výkon 1,09. A třetí místo vybojoval Max Schönfeld (Atletik Rudná), který skočil rovný metr.
Další kategorií byly přípravky, tedy ročníky narození 2008-2010. Mezi dívkami skákala nejlépe Sofia Turtenwaldová (Atletik Rudná) s krásným výkonem 1 metr a 41 centimetrů, nejlepší výkon v kategorie přípravka dívky v ČR. Za ní se umístila Tereza Škrabánková (Atletik Rudná) za výkon 1,20. Třetí příčku obsadila Klára Kuncová (Atletik Rudná), taktéž za 1,20.
Mezi chlapci zvítězil Vojtěch Pergl (Střela Žebrák), který skočil metr a 31 centimetrů. Stříbrnou medaili si odnesl Adam Šlajsna (Atletik Rudná) za výkon 1,23 a bronz získal Daniel Ajib (Atletik Rudná) taktéž za 1,23.
Starší kategorie závodníků byly rozdělené na mladší a starší žactvo. Mladší žactvo jsou závodníci narození 2007-2006. Starší žactvo potom ročníky 2006-2005.
V mladších žákyních se na prvním místě umístila Anna Vondrová (Atletik Rudná), která skočila metr a 38 centimetrů. Druhá byla Johana Coufalová (Atletik Rudná) s výkonem 1,34. Na třetí příčce byla Markéta Chalupecká (Sportovní klub LS Kladno) za výkon 1,30.
Kategorii mladších žáků vyhrál Lukáš Holinka (Atletik Rudná) který překonal 1 metr a 46 centimetrů. Za ním se umístil Tobias Ajib (Atletik Rudná) s výkonem 1,34 a třetí skončil Marek Tesař (Sportovní klub LS Kladno) za 1,30.
Nejstarší kategorii žákyň s přehledem vyhrála Klára Brandejsová (Atletik Rudná) která skočila 1 metr a 65 centimetrů vyrovnaní nejlepší výkon pro žákyně v sezoně v ČR. Stříbro si odnesla Viktorie Ostenová (Atletik Rudná) za skočených 1,46. Na třetím místě se umístila Adéla Zápotocká (Atletika Jižní Město) s výkonem 1,42.
V kategorii žáků se na prvním místě umístil Jindřich Holina (Střela Žebrák) s výkonem metr a 46 centimetrů.
Věříme, že si závodníci i rodiče užili celé závodní odpoledne, kde jsme v rámci doprovodného programu shlédli i děvčata z oddílu krasojízdy, která nám připravila akrobatické vystoupení na kolech i jednokolkách. K Vánočnímu naladění nám pomohli i koledy, které nám hrály k soutěžení a sladká odměna v podobě čokolády pro všechny závodníky.